Мистецька школа № 11 м. Одеса є закладом початкової спеціалізованої мистецької освіти.

Історія школи розпочинається у 1974 році, коли в будівлі новозбудованої загальноосвітньої школи № 100 м. Одеса (вул. Варненська, 12) була відкрита дитяча музична школа № 11.

Основні цілі та завдання школи – музична освіта дітей, розвиток їх творчих здібностей, набуття учнями спеціальних виконавських навичок в процесі активної музичної діяльності, збагачення їх емоційного та естетичного досвіду, оволодіння знаннями у сфері вітчизняної і світової культури та мистецтва.

За роки існування початкову музичну освіту в школі отримало понад 3000 учнів. Багато з них після закінчення школи продовжили навчання у вищих мистецьких навчальних закладах, стали професійними музикантами-виконавцями, викладачами, артистами музичних театрів.

На даний час контингент школи складає 366 учнів, що навчаються на 6 відділах: фортепіанному, струнно-смичкових інструментів, народному, естрадно-духовому, вокальному та теоретичному. Учні опановують мистецтво гри на фортепіано, скрипці, віолончелі, акордеоні, баяні, домрі, балалайці, гітарі, бандурі, флейті, кларнеті, саксофоні, ударних інструментах, синтезаторі; вивчають мистецтво вокалу, теорію та історію музики. Допомагають їм в цьому 45 викладачів, які мають відповідну професійну освіту.

Вихованці школи є активними учасниками численних культурно-мистецьких заходів, що відбуваються в школі та м. Одеса, переможцями різноманітних творчих змагань.

Школа підпорядкована департаменту культури і мистецтва Одеської міської ради. Утримується заклад за рахунок бюджету м. Одеса, з якого фінансується понад 90% потреб навчального закладу (біля 9% витрат забезпечуються за рахунок батьківської плати за навчання).

Освітній процес в школі здійснюється відповідно до законів України «Про освіту» та «Про позашкільну освіту» за освітніми програмами елементарного, середнього (базового) та поглибленого підрівнів початкової мистецької освіти, що затверджені та рекомендовані Міністерством культури України. Випускникам закладу, що успішно виконали навчальні плани та склали випускні іспити, видається документ про позашкільну освіту державного зразку.

Школа є засновником та організатором міського фестивалю камерних ансамблів викладачів шкіл естетичного виховання «Музичні діалоги». Фестиваль відбувається раз на два роки з метою мотивації викладачів до самовдосконалення, створення умов для їх творчого зростання, популяризації класичного музичного мистецтва.

Як вступити до школи?

В школу приймаються діти від 6 років. Враховуючи, що кількість бажаючих вступити до школи, як правило, перевищує кількість вільних місць, зарахування до контингенту школи проходить за результатами конкурсного прослуховування, що відбувається у червні місяці, або під час додаткового добору на звільнені місця.

Під час конкурсного прослуховування дитина має виявити музичні здібності: знати 1-2 пісні (1-2 куплети); запам’ятати та повторити невеличкі мелодії, задані звуки та ритми. Дитина має виявити певні інтелектуальні здібності: відповідати на запитання, знати та читати дитячі вірші, вміти крокувати під музику, тощо. Перед вступним конкурсним прослуховуванням в школі проводяться консультації з підготовки дітей до іспиту.